Пропонуємо дізнатися 15 цікавих фактів про Латвію.

1. Латвійці люблять свою столицю. Практично 1/3 з 2 млн жителів Латвії живуть в Ризі, яку іноді називають Північним Парижем (Paris of the North).

2. У Латвії багато води. У країні налічується 12 тис. Річок і 3 тис. Малих озер.

3. Країна дуже швидкого інтернету. Швидкість Інтернету в Латвії одна з найвищих в світі – в середньому 13.8MB / с.

4. Край заповідної природи. Близько 54% ​​країни покриті лісами, що робить Латвію однієї з найзеленіших країн Європи. Тут живуть чорні лелеки, видри, бобри, рисі, вовки, багато оленів, кабанів, лосів і лисиць.

5. У Латвії багато гір. Найвища точка – Гайзінькалнс (Gaiziņkalns), 312 метрів над рівнем моря. Щоб обігнати Естонію з її найвищою точкою Суур Мунамягі (Suur Munamagi), 318 метрів, на вершині своєї гори латвійці побудували вежу. Але в 2012 році її довелося знести через ризик для безпеки польотів.

6. Латвія – батьківщина багатьох жінок-моделей. У перерахунку на душу населення її випереджають тільки Естонія, Ісландія, Литва і Данія.

7. Прапор Латвії найстаріший в світі після датського. Прапор Латвії в нинішньому його дизайні використовується з 1280 року.

8. Латвія – батьківщина найбільших (і найвищих) баскетболісток. Баскетбол в Латвії – національний вид спорту влітку (взимку – хокей). Уляна Семенова, зростання 2,1 м, очолювала ТТТ Рига, коли команда послідовно завоювала 12 європейських титулів в 1964 -1975 роках. Семенова стала першою не американкою, яка з’явилася в Залі слави НБА.

9. Джинси були винайдені латишем. Кравець Jacob W. Davis, при народженні Jākobs Jufess, народився в Ризі і еммігріровалі в США в 1854. У 1870 році він отримав замовлення – зшити міцні штани для лісоруба. Його творіння стало шаблоном для сучасних джинсів. Два роки по тому, за допомогою Levi Strauss, кравець запатентував свої супер-брюки.

10. Ризький чорний бальзам – лікувальний. Бальзам виготовляється в дубових бочках з використанням 24 різних рослин, квітів, бутонів, соків, коренів, масла і ягід. Це прекрасний засіб від застуди.

11. У Латвії багато заповідників. Близько 20% території країни знаходяться під охороною. Тут розташовані 4 національні парки, 42 природних парків, 260 природних заповідників, 355 пам’яток природи, 7 морських охоронюваних районів, 24 мікрозаповедніков і біосферний заповідник. У 2012 році Латвія очолила список Індекс якості захисту навколишнього середовища (the Environmental Performance Index)

12. Національна страва – борщ зелений. Інші популярні страви – rupjmaize (житній хліб) і pīrādziņi (булочка, начинена беконом з цибулею).

13. Символ Латвії – біла Плиска постійно втрачає пір’я через те, що весь час крутить хвостом.

14. Тут можна добровільно відправитися у в’язницю. Колишня військова в’язниця в місті Кароста (www.karosta.lv) була перетворена в гуртожиток. Гості можуть отримати «досвід укладеного» – поліцейські у формі, обшарпані камери, словесні образи і фізичні вправи під наглядом.

15. На території країни розташовані два об’єкти зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це – історичний центр Риги, відомий своєю архітектурою в стилі модерн, а також менш відома Дуга Струве, що проходить по територіях Естонії, Білорусії, Фінляндії, Латвії, Литви, Норвегії, Молдови, Росії, Швеції та України. Це ланцюг трикутників, яка пролягає від Хаммерфеста (Hammerfest) в Норвегії до Чорного моря, і є першим точним виміром меридіана.