У цій статті ми наведемо 14 цікавих фактів про Литву, про які Ви раніше і не підозрювали.

1. Рівень грамотності населення в Литві забезпечує країні 8-му позицію в світовому рейтингу і 4-ї серед країн Європи.

2. Краще в світі пиво можна спробувати саме в Литві! На міжнародному пивоварня конкурсі в США пиво з Литви Baltijos Extra 3 рази поспіль завойовувало призові місця.

3. Литва має кращий громадський Wi-Fi сервіс в світі з 2015 року.

4. Вільнюський університет є найстарішим в східній Європі (заснований в 1579 р).

5. Баскетбол прийнято вважати національним видом спорту в Литві. Збірна і баскетбольні команди лідирують у превалирующем більшості значущих змагань світу і, зокрема, Європи.

6. Литва лідирує в світі, за кількістю громадян, що володіють нерухомістю – 93%!

7. Литва – остання держава в Європі, яка прийняла християнство (1386 г).

8. У XIV столітті Литва була найбільшою країною Європи, що включає не тільки частина Прибалтики і Східної Пруссії, а й Польщі, Білорусії та України, а також частина Росії.

9. Вільнюс був визнаний одним з кращих місць для життя нарівні з Копенгагеном і Барселоною (Нью-Йорк Таймс).

10. Повітря в Вільнюсі є найчистішим серед столиць Східної і Центральної Європи (Green City Index)

11. У Литві більше озер, ніж Ви могли подумати, – їх кількість перевищує 3 тисячі. Вони сформувалися внаслідок сходження льодовика 10-12 тисяч років тому.

12. Литовський чорний хліб вважається одним з найсмачніших. Випечений по древньому традиційним рецептом, без консервантів, хліб не черствіє і не втрачає свої смакові якості протягом 30-ти днів.

13. Стелмужський дуб – один з найдавніших дубів в Європі. Цьому багаторічному дереву налічують понад 2 000 років. Стовбур Стелмужський дуба з працею охоплюють вісім чоловіків!

14. Литовська мова давніший, ніж грецька, латинська, німецька, кельтський і слов’янський. Він максимально наближений до індоєвропейської прамови, він є прабатьком приблизно 50% мов населення сучасного світу. Деякі філологи вважають, що литовська мова найдавніший з живих мов.