У цій статті ми розповімо 13 цікавих фактів про Естонію про які Ви навіть і не підозрювали.

1. В Естонії кілька столиць.

Хоча Таллінн є єдиною справжньою столицею Естонії, інші міста нерідко називають неофіційними столицями. Наприклад Тарту відомий своєю університетської культурою. В Пярну проводять відпустки. В Курессааре справляють весілля, а в Тетері вирощують квіти.

2. e-Естонія.

В Естонії стрімко розвиваються цифрові технології. У 2005 році країна першою ввела онлайн-голосування. Всі податки можна виплачувати через інтернет. Підписувати документи за допомогою ID-картки. Можна навіть отримати віртуальне громадянство. А ще по всій країні працює 4G.

3. Казкові лісу.

Близько половини всієї площі Естонії покрито лісами. У них живуть лисиці, вовки, ведмеді, рисі, зайці і олені. Щороку в Естонії можна зустріти 380 видів птахів. До речі, в Естонії розвинена традиція обіймати дерева: вважається, що це підкріплює сили.

4. Метеорити.

В Естонії налічується найбільша кількість метеоритних кратерів на одиницю площі. Найбільше вражає поле метеоритних кратерів в Каалі на острові Сааремаа. Найбільший кратер діаметром 110 метром був важливим місцем язичницьких жертвоприношень.

5. Естонці -співуча нація.

Естонія славиться найбільшою колекцією народних пісень: в архіві зберігається понад 133 тисяч записів. Естонців часто називають співочою нацією. Кожні п’ять років тут проходить Естонська свято пісні і танцю, який збирає 200 тисяч виконавців і глядачів.

6. Екстремальні гойдалки.

В Естонії катання на гойдалках є народним видом спорту. Навіть влаштовуються змагання, на яких дорослі люди із задоволенням крутяться на 360 градусів.

10. Екологія.

Ідея міжнародного суботника народилася в Естонії в 2008 році, коли понад 50 тисяч волонтерів вийшли на збір сміття. На сьогодні в суботниках взяли участь близько 16 мільйонів осіб з 113 країн.

11. Знамениті дерева.

З усіх дерев Естонії найвідомішим є дуб, що росте посеред футбольного поля в Оріссааре. В радянські час його намагалися викорчувати два трактори, але нічого не вийшло. Дуб продовжує зростати і в 2015 році отримав титул Європейського дерева року.

12. Крижані дороги.

У зимовий час автолюбителі можуть покататися по крижаних дорогах. Дорога на острів Хійумаа є найдовшою в Європі і пролягає по 25 кілометрів замерзлого моря. Всього в Естонії існує сім офіційних льодових шляхів.

13. Банний марафон.

Найбільший банний марафон Європи проходить в Естонському місті Отепяе. Команди зовсім світу повинні якомога швидше відвідати два десятка самих різних лазень. Також в програму входить купання в ополонці.