Корисні поради для тих, хто хоче працювати в Європі!

Порада 1. Правильно вибрати країну.

Слід враховувати, що жодна країна не зустрічає з розкритими обіймами іноземців. Ускладнюється ставлення до прибуваючих громадянам через непросту політичну або економічну ситуацію. Варто вивчити обстановку в країнах і вибрати ту, де проблем менше.

Порада 2. Дізнатися умови в’їзду.

Існує список документів, які необхідні для оформлення візи. У кожній європейській країні є спеціальні держпрограми з підтримки іммігрантів. Чітке уявлення про свої права дозволить краще орієнтуватися на новому місці.

Порада 3. Грамотно скласти резюме.

У кожної країни є свої правила і критерії, за якими приймають на роботу, тому складання резюме – важливий етап на шляху до пошуку хорошої роботи.

Рада 4. Підучити іноземну мову.

Трапляється, що люди їдуть без знання мови, але це стосується лише низькокваліфікованої праці. Для фахівців потрібно вміння розмовляти хоча б на рівні «виживання».

Рада 5. Взяти з собою трудову книжку.

Якщо є стаж роботи, то буде не зайвим показати це за допомогою трудової книжки. Хороший ефект дають рекомендаційні листи, які просять у своїх колишніх роботодавців. Водійські права та медична книжка теж можуть стати в нагоді.

Рада 6. Легалізувати диплом.

Ця процедура потрібна не скрізь, але якщо потрібна легалізація диплома, то в посольстві обраної країни підкажуть, як це правильно зробити.

Рада 7. Вивчити посередника.

У кожної країни є свої правила і критерії, за якими приймають на роботу, тому складання резюме – важливий етап на шляху до пошуку хорошої роботи.

Рада 8. Дізнатися все про роботодавця.

При згоді на вакансію, яку підшукало кадрове агентство, рекомендується зібрати якомога більше інформації про майбутнє місце роботи. У цьому допоможе інтернет: тематичні форуми і офіційний сайт компанії, на яких вказані всі деталі прийому, режим і умови роботи.

Рада 9. Вивчити договір.

Будь-який документ вимагає уважності. Звичка підписувати документи не читаючи повинна залишитися вдома. Кожен пункт попередньої угоди з роботодавцем варто вивчити до найдрібніших подробиць. Якщо не вистачає своїх знань, то слід звернутися за допомогою до юриста.

Рада 10. Підрахувати бюджет.

Перед поїздкою рекомендується довідатися про ціни на житло, харчування та транспортні витрати, потім співвіднести їх з передбачуваної зарплатою.

Рада 11. Познайомитися з законодавством країни.

Часто те, що можна робити на батьківщині, не допускається в іншій країні. Щоб не отримувати штрафи і не мати інших неприємностей з держорганами, слід ретельно вивчити закони і познайомитися з традиціями країни, в якій доведеться жити і працювати.